Ekonomia

Studia: I-go stopnia
Tryb studiów: niestacjonarny

Opis specjalności:

Studia na specjalności Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) są skierowane do osób, które pragną zostać specjalistami w zakresie sporządzania oraz analizowania sprawozdawczości finansowej odpowiadającej międzynarodowym standardom. Studenci mają możliwość uzyskania dodatkowych atrakcyjnych certyfikatów. Między innymi:

• certyfikatu potwierdzającego znajomość systemu komputerowego wspomagania rachunkowości OPTIMA
  • certyfikatu obsługi programu SPSS (SPSS technology junior expert lub SPSS technology expert)

Atutem studiów jest dopasowanie zagadnień poruszanych w ramach zajęć do tematów egzaminu dającego uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, co pozwoli studentom niniejszej specjalności skutecznie się przygotowac do jego zaliczenia.

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach specjalności:

• Sprawozdawczość finansowa wg międzynarodowych standardów
  • Zasady rachunkowości wg międzynarodowych standardów
  • Analiza sprawozdań finansowych
  • Konsolidacja sprawozdań finansowych

Absolwent specjalności posiada wiedzę z zakresu:

• zasad rachunkowości,
  • zasad ujmowania operacji gospodarczych zgodnie z normami krajowego i międzynarodowego prawa bilansowego,
  • ewidencji i rozliczenia kosztów podstawowej działalności operacyjnej,
  • ustalania wyniku finansowego.

Dysponuje umiejętnościami pozwalającymi:

• sporządzać sprawozdania finansowe zgodnie z międzynarodowymi standardami,
  • ewidencjonować zdarzenia gospodarcze zgodnie z międzynarodowymi standardami,
  • analizować rachunek wyników oraz bilans,
  • analizować sprawozdania finansowe,
  • sporządzać raporty na potrzeby najwyższego kierownictwa.

Absolwent specjalności cechuje się etyczną i społeczną odpowiedzialnością zawodową.

Perspektywy zatrudnienia

Absolwenci tej specjalności są przygotowani do pracy na stanowiskach księgowych, bądź też analityków sprawozdań finansowych.

Powrót do: Start » Projekt - Edukacja dla Przyszłości » Kierunki studiów

Biuro projektu:

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, ul. Cieplaka 1c, 41-300 Dąbrowa Górnicza, pokój120

Koordynator projektu:

Aneta Kubik