Informacje

Zarządzanie Projektami - zdobądź Certyfikat PRINCE2

ATUTY KIERUNKU:

- warsztatowa forma prowadzenia zajęć, stosowanie technik i narzędzi pracy w projektach na szkoleniowych studiach przypadku, w formie zadań indywidualnych i zespołowych,

- najlepsze praktyki zarządzania projektami wybranych branż: projektami informatycznymi, projektami budowlano inwestycyjnymi, projektami kulturalno-  sportowymi,

- świadectwo ukończenia studiów podyplomowych w języku polskim i w języku angielskim,

-możliwość bezpłatnego przystąpienia do egzaminu PRINCE2® na poziomie Foundation oraz przygotowanie merytoryczne do poziomu zaawansowanego Practitioner,

- dodatkowe szkolenie  z udziałem  praktyków w zakresie prowadzenia projektów metodą SIX Sigma (warsztat praktyczny) oraz w zakresie prowadzenia projektów doskonalących zgodnie z metodologią  KAIZEN oraz Lean Management (warsztat praktyczny) – dodatkowe kompetencje- potwierdzone Certyfikatem,

- dla najlepszego absolwenta: Certyfikat WSB z języka angielskiego, potwierdzający znajomość specjalistycznego słownictwa projektowego.

 

Zapisz się

 

Ekspert poleca:

dr Marcin LisZarządzanie projektem w każdej organizacji polega na wykorzystaniu w trakcie realizacji projektu wiedzy, umiejętności, narzędzi oraz technik po to, aby sprostać lub przekroczyć potrzeby oraz oczekiwania określonych grup interesu. Szczególnie polecam metodykę Prince2, gdyż jest to uznana na świecie metoda zarządzania projektami, która szczególne znaczenie przywiązuje do uzasadnienia biznesowego rozwiązania, jego opłacalności, jak również organizacji projektu i co najważniejsze odpowiednich odpowiedzialności w zespole projektowym. Ważnym jest również warsztatowy aspekt budowy struktury podziału pracy, co wpływa na model postępowania kierownika projektu podczas realizacji poszczególnych zadań w projekcie.


dr Marcin Lis

CEL:

Celem studiów podyplomowych jest edukacja uczestników w zakresie stosowania standardu PRINCE2®. Metodyka PRINCE2® jest jednym z najbardziej znanych na świecie standardów Zarządzania Projektami. Studia przygotowują do egzaminu PRINCE2® Foundation oraz PRINCE2® Practitioner.

Najbardziej znana metodyka zarządzania projektami, powszechnie stosowana  w projektach komercyjnych (zarządczych, strukturalnych, procesowych, marketingowych,  informatycznych i innych). Metodyka PRINCE2® jest na tyle elastyczna, że można ją zastosować w każdym projekcie niezależnie od jego skali i rodzaju.

Certyfikat PRINCE2® Foundation stanowi podstawowy poziom certyfikacji z zakresu metodyki PRINCE2®. Egzamin weryfikuje wiedzę merytoryczną z zakresu procesów, komponentów i technik metodyki.

Certyfikat PRINCE2® Practitioner poświadcza wiedzę teoretyczną, a także dogłębne zrozumienie metodyki PRINCE2® koniecznej do sprawnego wdrożenia i stosowania zasad zarządzania projektami w dowolnym projekcie.

UCZESTNICY:

Studia są przeznaczone  dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z zarządzaniem projektami, jak również kierowników projektów, którzy chcą uporządkować i pogłębić posiadaną przez siebie wiedzę z zakresu zarządzania projektami. Uczestnikami studiów mogą być członkowie zespołów projektowych (kandydaci na kierowników projektów), jak również osoby, które ze względu na planowane w przyszłości lub obecnie pełnione obowiązki będą współuczestniczyć w prowadzeniu prac projektowych (zespół wsparcia projektu).

 

WYKŁADOWCY:

Kadrę stanowią  praktycy, wysoko wyspecjalizowani w zakresie przygotowania, oceny efektywności, realizacji i monitorowania przebiegu projektów.

Akredytowani trenerzy PRINCE2®, trenerzy realizujący szkolenia z obszaru zarządzania jakością, zarządzania projektami, zarządzania zmianą, optymalizacji procesów, innowacyjności oraz  kompetencji społecznych-komunikacja, coaching, motywowanie.

 

RAMOWY PROGRAM STUDIÓW:

1. Wprowadzenie do zarządzania projektami

2. Metodyki i standardy zarządzania projektami

3. Budżetowanie projektów i kontrola kosztów

4. Harmonogramowanie prac projektowych

5. Zarządzanie zespołem projektowym

6. Zarządzanie jakością w projektach

7. Warsztaty zarządzania ryzykiem projektowym i zarządzanie zmianą

8. Metodyka zarządzania projektami PRINCE2

9. Informatyczne narzędzia wspomagające zarządzanie projektami

10.Zarządzanie portfelem projektów

11.Warsztaty PRINCE2 Practitioner

12. Konsultacje

Studia kończą się napisaniem pracy końcowej, bez jej obrony.

 

Liczba godzin: 175

 

 

Bonifikaty - sprawdź, która jest dla Ciebie najbardziej korzystna!

5000

4060

5000 

4700

5000 

4700

5000

4765 

5000 

4530 

5000

4530

Wysokość opłaty za studia dla absolwentów WSB (Bonifikata 20%) Wysokość opłaty z studia dla grupy pracowników z jedniej firmy (czesne dla 1 pracownika)* Wysokość opłaty za studia po zniżce rodzinnej ostatnia rata (300zł)* Wysokość opłaty za studia po bonifikacie urodzinowej 5% Wysokość opłaty za studia po bonifikacie dla nauczycieli, którzy podejmują naukę na studiach innych niż pedagogiczne 10% Wysokość opłaty za studia po bonifikacie dla pracowników służb mundurowych 10%

Informacja:

Czas trwania: 2 semestry

Czesne: 5 000zł/całość (Czesne płatne w 7 ratach. W dniu zapisu 300zł, 2x700zł, 3x1000zł, 1x300zł)

Data rozpoczęcia: marzec 2014/październik

Dni uczęszczania: sobota, niedziela co dwa tygodnie w godz. 8:00-14:35

Zajęcia w:  WSB Dąbrowa Górnicza

 

Powrót do: Start » Studia podyplomowe » Kierunki studiów podyplomowych » studia z zakresu zarządzania

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji