Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

W stronę tęczy..., czyli wykład w SUN

Już w sobotę 31 stycznia 2015 r., studentów Siemianowickiego Uniwersytetu Najmodszych zapraszamy na kolejny wykład pt: "W stronę tęczy... o zjawiskach świetlnych”. Zajęcia poprowadzi Pani Marta Koplejewska. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 w Parku Tradycji. 

Wykład pt. "W stronę tęczy... - o zjawiskach świetlnych"

 

Tęcza jest zjawiskiem meteorologicznym oraz świetlnym występuje w postaci charakterystycznego wielobarwnego łuku, widocznego gdy Słońce lub Księżyc oświetla krople wody w atmosferze ziemskiej. Podczas wykładu dzieci poznają zjawiska świetlne występujące w przyrodzie oraz spróbują same stworzyć tęczę. Studenci wezmą również udział w szeregu doświadczeń, który przygotował dla nich wykładowca. 


Marta Koplejewska

 

oligofrenopedagog i nauczyciel fizyki z kilkuletnim stażem pracy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla niej wielką pasją. Lubi nowe wyzwania oraz stosuje niekonwencjonalne metody nauczania. W trakcie swojej pracy realizowała wiele projektów i programów – tj. Wybieram e-Fizykę, Wirtualna Fizyka, Edusceince, Szkoła Pełna Zasobów, Winiary, Tesco. Przygotowywała uczniów do wielu konkursów, w których osiągnęli wysokie lokaty. Pracę traktuje bardzo odpowiedzialnie, a zdobyta wiedza i uśmiech dziecka jest dla niej największą nagrodą.

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Siemianowice Śl.

 

Nasi partnerzy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!