Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Rekrutacja trwa - zapraszamy nowych studentów

Zaraz po feriach zimowych na zajęcia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej powrócą gimnazjaliści z Uniwersytetu Młodzieżowego WSB. Dla 60 młodych, ciekawych świata ludzi, będzie to kontynuacja przygody ze światem nauki. Na tych, którzy dopiero chcieliby dołączyć do grona studentów-gimnazjalistów, czeka jeszcze kilka wolnych miejsc.

Dla młodzieży studiującej w ramach projektu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na nowy semestr zaplanowano szereg atrakcyjnych zajęć - w tym m.in. zajęcia z logistyki (Laser house, czyli nowoczesny magazyn) i fizyki eksperymentalnej (z wykorzystaniem m.in. ciekłego azotu). Nowością będą kilkuspotkaniowe warsztaty z robotyki i elektroniki, w trakcie których Młodzi Inżynierowie samodzielnie z elementów i podzespołów budować będą całe systemy. Jak co roku (Uniwersytet Młodzieżowy WSB działa od 2010 roku) młodzież będzie miała także okazję spotkać się z przedstawicielami firmy Arcelor Mittal oraz odwiedzić oddział banku PKO BP, który jest głównym partnerem inicjatywy.


W ramach Uniwersytetu Młodzieżowego studiują także Młodzi Humaniści, dla których przygotowano m.in. zajęcia z zakresu nauk społecznych (Kultura krajów skandynawskich; warsztaty szybkiego czytania i poszukiwania informacji), politologii (Vademecum Młodego Europejczyka) i teatrologii. Młodzież spotka się także z p. Michałem Grzesiek - autorem książki "James Bond. Szpieg, którego kochamy" oraz odbędzie warsztaty plenerowe szlakiem tradycji żydowskiej.

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z HARMONOGRAMEM ZAJĘĆ >>

Celem projektu jest zaprezentowanie młodzieży różnorodnych zagadnień, odpowiadających ich indywidualnym zainteresowaniom. Dzięki temu gimnazjaliści mają okazję upewnić się co do swoich preferencji oraz wybrać te dziedziny nauki, które chcieliby zgłębiać w przyszłości. Zajęcia umożliwiają młodzieży świadomy wybór swojej ścieżki rozwoju, przekazując jednocześnie wiedzę i umiejętności praktyczne, które można wykorzystać także na codzień.

Ponieważ każde warsztaty lub grupa warsztatów na Uniwersytecie Młodzieżowym stanowią odrębną całość, znajomość wcześniejszych zagadnień nie jest wymagana do nauki następnych. Dlatego chętni do udziału w zajęciach Uniwersytetu Młodzieżowego WSB mogą jeszcze dołączyć do grona studentów. Warsztaty dla młodzieży odbywają się średnio raz na dwa tygodnie, w godzinach popołudniowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej (ścisłe centrum miasta). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu: www.wsb.edu.pl/um oraz uzyskać u organizatorów (tel. 32 295 93 15; um@wsb.edu.pl).

Powrót do: Start » Uniwersytet Młodzieżowy » Aktualności

 

Nasi partnerzy