Zakończenie roku akademickiego 2016/2017 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu

5 lat Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu

Uroczyste zakończenie Roku Akademickiego - 8 czerwca 2017 r.

" Cieszę się, że pod skrzydłami UTW macie Państwo możliwość realizować swoje pasje, zainteresowania, poszerzać wiedzę, a przede wszystkim spotykać się. Bo razem można więcej, ciekawiej i przyjemniej"  – mówiła Maria Milejska, Członek Zarządu Powiatu Zawierciańskiego. W podziękowaniu za zaangażowanie, przekazała kwiaty na ręce Doroty Cygan, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ogrodzieńcu oraz Beaty Stypy – Rus, koordynatora działań UTW w Ogrodzieńcu, a dla słuchaczy UTW okolicznościowy tort.

Powstanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ogrodzieńcu jest efektem porozumienia o współpracy zawartego w 2012 roku pomiędzy Miejsko - Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ogrodzieńcu  i Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Wykłady odbywają się dwa razy w miesiącu                w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ogrodzieńcu.

Uniwersytety Trzeciego Wieku są jedną z najlepszych form aktywizacji osób, które ze względu na wiek zakończyły już swoją aktywność zawodową. Dają możliwość realizacji często młodzieńczych marzeń, których wcześniej z różnych powodów: osobistych, ekonomicznych czy też losowych nie mogły zrealizować.

Na zakończenie roku akademickiego słuchacze otrzymali dyplomy i nagrody, które wręczyli im:  dr Paweł Sobczak - Wyższa Szkoła Biznesu           w Dąbrowie Górniczej, Andrzej Mikulski- Burmistrz Ogrodzieńca i Dorota Cygan - Dyrektor MGOKa następnie wysłuchali koncertu                  w wykonaniu tenora: Oskara Jasińskiego.

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Ogrodzieniec