Zapraszamy na kolejny bezpłatny warsztat "Świadomy Kierowca 50+"

Wszystkich Studentów, którzy aktywnie prowadzą samochód zapraszamy na kolejne - bezpłatne warsztaty, które odbędą się 8. 04. 2017 roku w Katowicach, ul. Francuska 78 o godzinie 9.00.

Zajęcia są bezpłatne i kierowane dla kierowców po 50 roku życia, którzy są aktywni za kierownicą. Uczestnicy mogli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przećwiczyć jazdę samochodem w trudnych warunkach, takich jak np. oblodzenie.

Proponowana forma doskonalenia umiejętności jest niejednokrotnie jedyną okazją dla kierujących Seniorów, aby od czasu uzyskania uprawnień do kierowania, mogli sprawdzić i wspomóc swoje umiejętności za kółkiem pod czujnym okiem osób, które na co dzień związane są z obszarem ruchu drogowego.

Zajęcia zawierać będą elementy teoretyczne i praktyczne związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, takie jak :

 

  • zajęcia praktyczne na placu manewrowym z wykorzystaniem: troley-i, testu Stewarda, alkogoogli, symulatora dachowania oraz urządzeń do badania czasu reakcji.
  • wykład z zakresu uczestnictwa kierujących w wieku „50+” w ruchu drogowym i powodowanych przez nich zagrożeniach oraz zasady postępowania w przypadku kolizji i wypadku drogowego.
  • wykład w zakresie zmian biologicznych i mentalnych postępujących wraz z wiekiem w organizmie człowieka.
  • ćwiczenia z zakresu obowiązujących przepisów ruchu drogowego i konsekwencji prawnych wynikających z ich niestosowania (z uwzględnieniem aspektu sprawdzenia kwalifikacji kierujących oraz błędów popełnianych przez osoby egzaminowane po 50 roku życia).
  • pierwszą pomoc przedmedyczną ofiarom wypadków oraz prawidłowe rozpoznawanie własnych objawów chorobowych mających wpływ na kierowanie pojazdem.

 

Już teraz zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do uczestnictwa  w zajęciach, które  przeprowadzane będą na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach ul. Francuska 78. Zgłoszenia należy dokonywać pod numerem telefonu 32 295 93 93 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Ilość miejsc: 15

Na zgłoszenia czekamy do końca tygodnia, czyli 7.04.2017 r.

O uczestnictwie w warsztacie decyduje kolejność zgłoszeń.

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji