Zagłosuj na naszego Aktywnego Seniora w Plebiscycie Dziennika Zachodniego

Pani Ewa na Senioriadzie w Rabce

Pani Ewa na Senioriadzie w Rabce

Od października 2008 r. przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. Celem Uniwersytetu jest aktywizacja intelektualna i społeczna ludzi w tzw. „średnim wieku", zamieszkałych w Dąbrowie Górniczej oraz miastach sąsiedzkich. W wykładach uniwersyteckich uczestniczy grupa wspaniałych ludzi, którzy postanowili wyjść poza mury własnych mieszkań, by w gronie osób o podobnych zainteresowaniach miło spędzać czas.

Obecnie na terenie Zagłębia działa siedem Uniwersytetów Trzeciego Wieku działających przy  Wyższej Szkole Biznesu. Uniwersytet w Dąbrowie Górniczej jest najliczniejszy i liczy ponad dwustu słuchaczy. Nasi Studenci uczestniczą w cotygodniowych wykładach, zajęciach komputerowych, zajęciach na basenie, siłowni, grają w brydża, układają kwiaty oraz angażują się społecznie.

Jedną z najbardziej aktywnych osób działających w UTW jest Pani Ewa Urbanowicz.  

Z wykształcenia magister wychowania fizycznego. Oprócz pracy w szkole pani Ewa zajmowała się organizowaniem zawodów sportowych, wycieczek oraz obozów narciarskich. Od momentu przejścia na emeryturę w 2007 roku Pani Ewa w pełni zaangażowała się w działalność na rzecz społeczności lokalnej. Współpracowała, między innymi, ze Stowarzyszeniem Cavitas w Dąbrowie Górniczej oraz Urzędem Miasta. Dzięki inicjatywie Pani Ewy na jednym z dąbrowskich osiedli powstały siłownie pod chmurką oraz place zabaw.

 

Od września 2016 r. Pani Ewa jest koordynatorem zajęć w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, działającym przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Aktywnie prowadzi zajęcia na basenie, siłowni, organizuje zajęcia brydżowe oraz gra ze Słuchaczami w szachy. Wraz z nadejściem wiosny wyrusza z grupą podopiecznych na dynamiczne spacery z kijkami. Gdy pojawia się okazja, zbiera grupę Studentów i wyjeżdża z nimi na Senioriady, gdzie aktywnie bierze udział w różnego rodzaju dyscyplinach sportowych.

 

Pani Ewa zajmuje się również organizacją imprez i wydarzeń kulturalnych dla Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dzięki jej pomocy słuchacze wzięli udział w zabawach andrzejkowych i balu karnawałowym. Obecnie zajmuje się koordynacją wycieczki do Chorwacji.

 

Poza pracą w Wyższej Szkole Biznesu Pani Ewa prowadzi zajęcia świetlicowe- kółko szachowe w Katolickiej Szkole Podstawowej  w Dąbrowie Górniczej. Obecnie podopieczni Pani Ewy biorą udział w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w Szachach. W trzech kolejnych rundach Turnieju uczestnicy zajęli III miejsce. Do zakończenia Mistrzostw zostały jeszcze dwie rundy.

 

Od 2013 roku Pani Ewa śpiewa w chórze Zorza, działającym przy Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej. Chór Zorza bierze udział w koncertach i uroczystościach dla społeczności lokalnej, a także w konkursach organizowanych dla zespołów chóralnych.

Dzięki zaangażowaniu, pasji i energii, jakie wkłada we wszystkie prowadzone przez siebie zajęcia, pokazuje, zarówno seniorom jak i młodzieży, że niezależnie od wieku można dużo zrobić na rzecz swojej Małej Ojczyzny.

Chcąc pokazywać i promować sylwetki osób aktywnie angażujących się w działalność społeczną serdecznie Państwa prosimy o oddanie głosu na Panią Ewę Urbanowicz, która obecnie bierze udział w Plebiscycie Dziennika Zachodniego pt. „Aktywny Senior”.

 

Jak to zrobić?

 

Prosimy kliknąć TUTAJ i wybrać opcję, w której najwygodniej jest Państwu oddać głos.

Każdy głos oddany przez sms jest liczony dziesięciokrotnie. Głosując przez sms proszę wpisać w treści smsa DZSENIOR.14  i wysłać go na numer 72355. Jesteśmy Państwu wdzięczni za każdy oddany głos.

 

Jednocześnie zachęcamy do zapisania się do grona Studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Pani Ewa podczas Balu karnawałowego

Pani Ewa podczas Balu karnawałowego

Pani Ewa podczas Forum Seniora

Pani Ewa podczas Forum Seniora

Senioriada Rabka 2017r.

Senioriada Rabka 2017r.

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji