Seniorzy z Akademii WSB wzięli udział w Międzypokoleniowym Pociągu do Nauki

Ponad stu seniorów z dziewięciu Uniwersytetów Trzeciego Wieku, nad którymi patronat merytoryczny sprawuje Akademia WSB wzięło udział w Międzypokoleniowym Pociągu do Nauki.  Uczestnicy odwiedzili między innymi Centrum Nauki Kopernik oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Naukowe zwiedzanie Warszawy było możliwe dzięki projektowi „Jak nie My to Kto?...” dofinansowanemu przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Projekt, który wspiera działania na rzecz seniorów tym razem umożliwił organizację wycieczki naukowej połączonej z licznymi atrakcjami. We wczesnych godzinach porannych, specjalnie wynajętym składem PKP Intercity, we wspaniałych nastrojach, seniorzy wyruszyli aby zapoznać się z najnowszymi atrakcjami Warszawy. Jak podkreślała część uczestników była to dla nich pierwsza wizyta w stolicy lub powrót po długich latach nieobecności.

 

Chwile zadumy i wzruszeń czekały na seniorów w Muzeum Powstania Warszawskiego. Historyczna ekspozycja u wielu osób przywołała wspomnienia z okresu drugiej wojny światowej, czasu okupacji ale również radość z odzyskanej przez Polskę Niepodległości. Multimedialne prezentacje z „żywymi świadkami historii” oraz eksponaty dostępne na wyciągnięcie ręki spotkały się z wielkim zainteresowaniem zwiedzających.

 

Następnie, nową linia metra wycieczka dotarła pod pomnik Syrenki Warszawskiej aby następnie rozpocząć odkrywanie Centrum Nauki Kopernik. Teatr wysokich napięć, symulacja operacji na otwartym sercu, rozmowa z robotem to tylko część z eksponatów, przy których chętnie zatrzymywali się uczestnicy wycieczki. Ostatni punkt programu zaplanowano na warszawskiej starówce. We wspaniałej atmosferze i nastrojach wykonano wspólną fotografię przy Zamku Królewskim, Kolumnie Zygmunta a w drodze powrotnej przy Pałacu Kultury i Nauki.  

 

Seniorzy podczas wyjazdu wykazali się wspaniałą kondycją, humorem i chęcią poznawania świata. Blisko 16. Godzinny maraton zakończył się w Akademii WSB.

 

Projekt dofinansowany ze środków:

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

 

 

dp. 25.06.2018 r. 

1.jpg

1.jpg

3.jpg

3.jpg

4.jpg

4.jpg

6.jpg

6.jpg

8.jpg

8.jpg

9.jpg

9.jpg

10.jpg

10.jpg

12.jpg

12.jpg

13.jpg

13.jpg

15.jpg

15.jpg

17.jpg

17.jpg

A.jpg

A.jpg

B.jpg

B.jpg

C.jpg

C.jpg

G.jpg

G.jpg

H.jpg

H.jpg

J.jpg

J.jpg

V.jpg

V.jpg

W.jpg

W.jpg

21.jpg

21.jpg

19.jpg

19.jpg

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji