Daliśmy się poznać czyli Dzień Otwarty UTW Akademii WSB :)

11 czerwca w Akademii WSB odbył się I Dzień Otwarty UTW Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej. Przybyłych gości w imieniu władz uczelni Akademii WSB przywitał prof. nadzw. dr hab. Marek Walancik, Dominik Penar - Prodziekan ds. Ksztalcenia Ustawicznego,  a także przedstawiciele Zarządu UTW - Krystyna Staszewska, Krystyna Sadkowska - Koziołek oraz Józef Dąbrowski. Mieli okazję podzielić się swoim doświadczeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawić jego specyfikę i zalety. W Dniu Otwartym wzięli udział zarówno dąbrowscy Seniorzy, którzy chcieli poznać jak działa UTW jak i wieloletni słuchacze, którzy pełnili rolę Ambasadorów UTW. Nikt tak trafnie nie opowie o działaniu UTW jak właśnie Seniorzy w nim uczestniczący. 

Program Dnia Otwartego został tak przygotowany, by pokazał różnorodność Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W doskonały nastrój wprowadził wszytskich muzyk i wykładowca Akademii WSB Kunle Solomon Omogbemi, który dał krótki recital na klarnecie i saksofonie. Następnie można było wysłuchać wykładu krakowskiego podróżnika Jędrzeja Majki pt. " Kresy - śladami Trylogii Henryka Sienkiewicza"; wziąć udział w warsztatach poprowadzonych przez Alle Sulyma z "Trenigu pamięci". Dostępna również była Strefa Otwartych Konsultacji, gdzie na stoiskach partnerów UTW Akademii WSB - Seniorzy mogli zapoznać się z ofertą przygotowywaną na Rok Akademicki 2019/2020. Wśród stoisk znalazały się:

  • Art Strefa dla Seniora - gdzie Seniorzy mogli zapoznać się z proponowanymi warsztatami z rękodziała 
  • Centrum Formy - przedstawiło zajęcia ruchowe  dla Seniorów 
  • Master Dieta - promowało zdrowe odżywianie 
  • Szkoła Języków Obcych Akademii WSB - przedstawiali kursy językowe dla Seniora dostępne w Akademii WSB
  • Corega - 9milionowpowodow.pl - prowadziło konultacje w zakresie higieny jamy ustnej Seniorów

Specjalnym gościem, szczególnie oczekiwanym przez przybyłych - był artysta i Ambasador Kampanii 9 milionów powodów - Robert Janowski. Było to wyjątkowe, ciepłe spotkanie z człowiekiem pełnym pasji, poczucia humoru i dystansu do siebie. Obecni mieli możliwość zadania pytań, indywidualnej rozmowy oraz zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z artystą. Wychodząc nikt nie miał już watpliwości - jak świetnym pomysłem na Srebrny Wiek jest Uniwersytet Trzeciego Wieku - a w szczególności UTW Akademii WSB.

 

TRWA REKRUTACJA 2019/2020!      DOŁĄCZ DO NAS!     TRWA REKRUTACJA 2019/2020!      DOŁĄCZ DO NAS! 


Biuro UTW Akademii WSB

ul.Cieplaka 1C

41-300 Dąbrowa Górnicza

tel 32 295 93 93

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji