Odwiedziny w Pszczynie i Ogrodach Kapias

W ramach Letniej Akademia Seniora 24 lipca słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB pojechali na wycieczkę do Pszczyny i Goczałkowic Zdrój. Pogoda dopisała i dobre nastroje również. Pierwszym punktem zwiedzania było Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Zamek swą historią sięga XII w. Był w posiadaniu tak znamienitych rodów jak Anhaltów, Promnitzów oraz Hochbergów. Z zamkiem wiąże się również historia życia pięknej Daisy - żony Hochberga, która szczególnie zainteresowała Seniorów. Zamek jest piękną rezydencja, w opiniu wielu najpiękniejszym obiektem historycznym na Górnym Śląsku, który przyciąga turystów swą majestatycznością, autentyzmem i niepowtarzalnym klimatem. Wzbogaceni wiadomościami o tym historycznym obiekcie udaliśmy się do Rezerwatu Żubrów. W 1865 r. książę Hochberg zafascynowany dostojnością żubra, zapragnął mieć je u siebie. I tak się stało - do dzisiaj pozostały na ziemi pszczyńskiej, i zwiedzający mogą podziwiać te wspaniałe zwierząta.

 

Goczałkowice Zdrój i Ogrody Kapias był kolejnym celem programu wycieczki dąbrowskich Seniorów. W goczałkowickich ogrodach zmienił się klimat - z czasów historycznych słuchacze UTW Akademii WSB mogli przenieść się do zielonej krainy przepełnionej pięknymi kwiatami, drzewami i niezwykłymi krzewami.


Po smacznym obiedzie wśród przepięknej i pachnącej roślinności, po udanych kwiatowych zakupach rupa pożegnała ziemię pszczyńską!

Letnia Akademia Seniora trwa nadal - aż do końca września. Kolejnymi wyprawami, na które Seniorzy zostali seredcznie zaproszeni są:

  • Dolina Chocholowska i Termy Chochołowskie /6.08/,
  • Spływ pontonowy rzeką Białką, Lelów /18.08/,
  • dwudniowa wycieczka do Warszawy, Żelazowej Woli i Nieborowa /24-25.08/,
  • Kraków z wyjściem do tearu Słowackiego i Bagatela /29.08/,
  • Pożegnanie Lata w Kroczycach /27.09/.

 

ZAPRASZAMY!  DOŁĄCZ DO NAS!  ZAPRASZAMY!  DOŁĄCZ DO NAS!  ZAPRASZAMY!   DOŁĄCZ DO NAS!  ZAPRASZAMY! 


Biuro UTW Akademii WSB

ul. Cielaka 1c

41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 295 93 93

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji