Kraków widziany przez teatralne okulary :)

Kraków i jego zabytki, a w szczególności Teatr im. Juliusza Słowackiego i Teatr Bagtela to kolejny punkt zrealizowany w ramach Letniej Akademii Seniora UTW Akademii WSB.

 

29 sierpnia 2019 r. grupa Słuchaczy UTW Akademii WSB wyruszyła do Krakowa, a nie było to proste, gdyż upał dawał się wszystkim mocno we znaki. Jednak -  Jak nie My, to kto - i pojechaliśmy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Teatru im. J Słowackiego na Starym Mieście. Budynek teatru wzniesiono w latach 1891 - 1893. Jest on zaliczany do najcenniejszych zabytków architektury teatralnej w Europie. Gmach teatru zaprojektował Jan Zawiejski, był największą inwestycją budowlaną XIX w. Krakowa. Obejrzeliśmy zaplecze teatralne, garderoby, a każdy z nas stanął na scenie i mógł poczuć się jak prawdziwy aktor. Było to niezwykłe doświadczenie.     

 

Po tych ekscytujacych przeżyciach mieliśmy czas wolny i każdy mógł przejść się po Starym Mieście, poczuć klimat starego Krakowa i napić się pyszcznej kawy :)  Na zakończenie wycieczki w teatrze Bagatela obejrzeliśmy spektakl pt. "Czego nie widać." Była to zabawna komedia. Pełni wrażeń,  już blisko północy wróciliśmy do domów.

/relacja - Krystyna Staszewska/Jeżeli chcesz dołączyć do KLUBU PODRÓŻNIKA UTW AKADEMII WSB - dołącz do grona słuchaczy UTW Akademii WSB!

 

Trwa rekrutacja do UTW Akademii WSB! DOŁĄCZ DO NAS! Trwa rekrutacja do UTW Akademii WSB! 


Biuro UTW Akademii WSB

ul.Cieplaka 1c

41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 295 93 93


Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji