13 w piątek to świetny początek! Dzień Otwarty UTW Akademii WSB

13 w piątek nic a nic nie wystraszyło kandydatów i słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB, którzy tłumnie  przybyli  na Dzień Otwarty UTW Akademii WSB! Audytorium D pękało w szwach! Dzień Otwarty Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB to okazja, by przyszli, nowi i już wieloletni słuchacze mogli nawiązać pierwsze relacje, poznać się i wymienić spostrzeżeniami, pytaniami odnośnie funkcjonowania UTW. Intencją organizatorów, było przygotować tak program dnia otwartego, by obecni mogli zobaczyć, doświadczyć i poczuć wyjątkową atmosferę Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na początku przybyłych gości przywitał Prodziekan Działu Kształcenia Ustawicznego - mgr Dominik Penar, który przybliżył temat działania Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz plany działania na rok akademicki 2019/2020.

Następnie z minirecitalem piosenek Anny German wystąpiła - aktorka, wokalistka, zdobywczyni głównej nagrody Festiwalu im. Anny German - Adrianna Noszczyk. Był to występ pełen wzruszeń, zakończony wspólnym z publicznością wykonaniem piosenki "Człowieczy los".

 

13 w piątek stał się również motywem wykładu, który wygłosił dr Radosław Molenda "Czarny kot 13 w piątek - przyczyny wiary w zabobony i przesądy." SENIOR CAFE - to także stały element obecny w UTW, więc zanim Seniorzy rozeszli się do sal warsztatowych - mogli napić się kawy i skosztować ciasteczek.

Uczestnikom dnia otwartego zaproponowano dwa rodzaje warsztatów : Senior w Internecie / mgr D.Penar/, Mówię po angielsku /mgr A.Szczepaniak/, a także Spacer po Akademii WSB /mgr A.Dubiel/. Nieoczekiwanie bardzo duża grupa, zwłaszcza nowych Słuchaczy wybrała się na spacer, podczas którego mogli zapoznać się z historią, topografią Akademii WSB. Największe wrażenie na spacerowiczach wywarła nasza Ademicka Biblioteka. Z pewnością bibliotece przybędzie czytelników :)

 

Finałem tego dnia była POTAŃCÓWKA - można śmiało napisać, że słuchacze UTW uwielbiają zabawę i tańce - dlatego takich wydarzeń nie zabraknie w rocznym harmonogramie Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Tego dnia Uniwersytet Trzeciego Wieku wzbogacił się o kilkudziesięciu nowych słuchaczy - z czego niezmiernie się cieszymy i witamy na naszym pokładzie!

 

DOŁACZ DO NAS!   TRWA REKRUTACJA NA ROK 2019/2020!   DOŁĄCZ DO NAS!   TRWA REKRUTACJA NA ROK 2019/2020!


Biuro UTW Akademii WSB

ul.Cieplaka 1c

41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 295 93 93

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji