Cieszyn śladami Habsburgów - wycieczka

W ramach Klubu Podróżnika UTW Akademii WSB zapraszamy na kolejną wycieczkę ! Tym razem 21 marca 2020 słuchacze UTW AWSB wybirą się do Cieszyna - by podążac śladami Habsburgów! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zapisów w Biurze UTW Akademii WSB.

CIESZYN - ŚLADAMI HABSBURGÓW


  21.03.2020 r.


Zwiedzanie jednego z najstarszych miast Śląska razem z UTW AWSB


Cieszyn. Jedno z najstarszych miast Śląska, założone ponoć w 810 r., naprawdę ma jeszcze starszą historię. Stolica Księstwa Cieszyńskiego, rozciągającego się od Ostrawy i Frydka do Bielska. Czy wiesz, że władał tutaj jeden z najbłyskotliwszych dyplomatów Średniowiecza, który nieomal doprowadził do zakończenia wojny stuletniej? Że znajduje się tu najstarsze Muzeum w Europie? Że w czasie I wojny światowej dowodzono stąd CK armią? Że jest to europejskie miasto Reformacji? Zapraszamy na wycieczkę śladami Habsburgów, którzy przez niemal 270 lat rządzili miastem nad Olzą.

 

PROGRAM:


Wyjazd z DG, spod Akademii WSB o godz. 7.00.Przejazd do Cieszyna: Wzgórze Zamkowe (zwiedzanie Wieży Piastowskiej i Rotundy), Browar Cieszyński (zwiedzanie browaru), spacer po starówce, Rynek. Obiad. Park Pokoju. Górny Rynek. Kościół Jezusowy i Muzeum Protestantyzmu. Powrót do Dąbrowy Górniczej (ok. godz. 19).

 

Koszt wycieczki: 90,- zł.

 

W cenie: transport, ubezpieczenie, obiad, przwodnik/. Zapisy i wpłaty w Biurze UTW AWSB  do 15.02.2020 r. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność wpłat.

 

UWAGA: bilety wstępu płatne dodatkowo w autokarze - Wieża Piastowska na wzgórzu zamkowym / 4zł U, 7zł N.

 

Program może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne i bezpieczeństwo uczestników – decyduje o tym Przewodnik.

 

Zapisy w Biurze UTW

tel.32 295 93 93

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji