Nie bądź obojętny - pomóż Seniorom.

Nie bądź obojętny - pomóż Seniorom.

 

Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Seniorzy, aby uniknąć zakażenia, powinni ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych - Główny Inspektor Sanitarny wydał zalecenia dla osób starszych, które w niemal wszystkich krajach najciężej znoszą zakażenie koronawirusem.

 

Nie bądź obojętny – pomóż Seniorom – to nowa akcja sąsiedzkiej pomocy, do której zachęcamy mieszkańców w Dąbrowie Górniczej.

 

W trakcie akcji zachęcamy mieszkańców Dąbrowy Górniczej, aby w najbliższych dniach w szczególny sposób reagowali na potrzeby seniorów. W związku z tym prosimy o pomoc swoim sąsiadom - seniorom w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.

 

Aby być w dobrej formie, seniorzy powinni zdrowo się odżywiać, stosować zrównoważoną dietę i unikać wysoko przetworzonej żywności. Należy pamiętać o codziennym jedzeniu minimum 5 porcji warzyw i owoców i odpowiednim nawodnieniu organizmu (należy pić ok. 2 litry płynów, najlepiej wody). Doświadczenia z innych krajów wskazują, że na wypadek rozprzestrzeniania się koronawirusa nie ma potrzeby robienia zapasów żywności - wskazuje GIS.

GIS przypomina także o stosowaniu podstawowych zasad higieny, które zapobiegają przenoszeniu się wirusa, takich jak: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, ich dezynfekcję płynami/żelami na bazie alkoholu (min. 60 proc.).

 

Gotowa informacja dla Sąsiadów - pobierz z PLIKU zamieszczonego poniżej.

 

Nie musimy czekać na wytyczne i procedury – możemy już działać! 

Pliki do pobrania

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji