TYCHY... zdążyliśmy! BYŁO WARTO :)

Na początku marca grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB wybrała się na zaplanowaną wycieczkę do TYCHÓW.

I jak się dziś okazuję - był to ostatni moment na tą wyprawę. A dzień był pełen wrażeń :)

 

Rozpoczęliśmy od spotkania integracyjnego z zaprzyjaźnionym UTW Tychy. Dotychczas spotykaliśmy się na Rajdach Jurajskich, tym razem zostaliśmy zaproszeni do siedziby UTW w Tychach na kawę, pyszne ciastko i wspólne rajdowe śpiewanie. Cóż powiedzieć - wędrowanie ze śpiewem na ustach - to jest to, co gra w seniorskiej duszy UTW :) Za to zaproszenie seredcznie DZIĘKUJEMY!!!


Kolejnym celem tego dnia była wizyta w BROWARACH TYSKICH. Chociaż z powodu zagrożenia Koronawirusem, nie moglismy wejść do warzelni browarów - to jednak blisko trzy godziny, które tam spędzilismy były bardzo ciekawe : film w 3D o historii browarów, zwiedzanie muzeum z przwodnikiem, spacer o piwnym miasteczku, wizyta na lini produkcyjnej i wreszcie degustacja świeżego tyskiego piwa :)

 

Po zjedzeniu pysznego obiadku w Gospodzie pod Kogutem, pojechaliśmy jeszcze na spacerek nad jezioro Paprocany. Tam nie nie brakło okazji by również usiąść i wypić kawkę w tyskiej PIRAMIDZIE. Dzień zaczynał się bardzo szaro i ponuro, a zakończył pięknymi wspomnieniami i zachodem słońca nad Paprociańskim Jeziorem :)

 

Kiedy kolejna wycieczka? Kto wie...  Tymczasem z powodu stanu epidemicznego w Polsce odwołane zostały wszystkie wycieczki aż do 20 maja 2020 r. Mamy nadzieję, że ten czas ZOSTAŃ W DOMU - szybko minie, i będziemy mogli znów się spotkać na wykładach i ruszyć w piekną Polskę.  

 

Biuro UTW Akademii WSB

32 295 93 93

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji