Senioralne Biuro Karier Akademii WSB ONLINE

Senioralne Biuro Karier Akademii WSB zmienia się na Senioralne Biuro Karier Akademii WSB ONLINE

Jako UTW Akademii WSB od października 2019 r. realizujemy projekt  - Senioralne Biuro Karier Akademii WSB (www.wsb.edu.pl/seniorzywakcji) dofinansowany w ramach programu „Uniwersytety Trzeciego Wieku – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.

Celem projektu jest zachęcenie Seniorów / Słuchaczy UTW do podejmowania aktywności zawodowych wynikających z ich pasji oraz do rozwijania swoich zainteresowań.

Sytuacja związana z wprowadzeniem epidemii w naszym kraju spowodowała zmianę naszego myślenia o tym projekcie. Przyszedł czas na wprowadzenie w sposób bardzo praktyczny << nowych technologii dla seniora>> mówi młodszy Animator projektu – Dominik Penar – Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego Akademii WSB. „Postanowiliśmy przenieść i zrealizować wszystkie działania projektowe w Internecie i podobnie jak w przypadku wykładów dla UTW skorzystać z platformy webinarowej Zoom, Clickmeeting, videoczatu” – dodaje.

Zmianę modelu pracy rozpoczęto od organizacyjnego spotkania online animatorów, grupy programowej, przedstawicieli wolontariuszy - seniorów oraz pracowników wspierających z Akademii WSB. Wspólnie zaprojektowano kolejne kroki już w wirtualnej rzeczywistości.

I tak na maj 2020 r. zaplanowane zostały WARSZTATY TEMATYCZNE, które odbędą się przy użyciu platformy Zoom:

- Dziennikarz nowych mediów / Dominika Sygiet /6.05.2020 r.         --->      ZAPISUJE SIĘ

- Animator czasu wolnego /Mariusz Wróbel / 12.05.2020 r.               --->      ZAPISUJĘ SIĘ

- Nowe technologie dla seniora / Marcin Gomułka / 19.05.2020 r.     --->       ZAPISUJĘ SIĘ

- Prezenter muzyczny / Grzegorz Penar / 25.05.2020 r.                     --->       ZAPISUJĘ SIĘ

KONSULTACJE Z DORADCĄ ZAWODOWYM (Zoom lub videokonferencja na messenger) maj- czerwiec 2020 r.  ZAPISUJĘ SIĘ

Finałem projektu będą tygodniowe SENIORALNE TARGI PRACY online / 1-5.06.2020 r./  ZAPISUJĘ SIĘ

Na ten czas organizatorzy planują bogaty program m.in.: codzienne webinaria z specjalistami w tematyce poszukiwania pracy, zakładania własnej działalności gospodarczej. Będzie okazja, by zaprezentować pozyskane przy współpracy z Akademickim Biurem Karier oferty pracy dla seniorów, a także zaprezentować efekty warsztatów realizowanych w trakcie trwania projektu. Szczegółowy program wkrótce.

Na zakończenie tygodnia targów organizatorzy szykują prawdziwą muzyczną fetę – SENIORALNĄ PRYWATKĘ ONLINE – którą poprowadzą zaproszeni DJ’je oraz Seniorzy – uczestnicy warsztatów. Wszystko odbędzie się za pomocą nowoczesnych narzędzi, o których wspomniano już wcześniej.

Epidemia Covid-19 wprowadziła bardzo duże zamieszanie do naszego życia i funkcjonowania, jednak wymusiła również zapoznanie się i korzystanie z nowych technologii, co może okazać się pomocne i korzystne na długo. Wiele nauki i pracy jeszcze przed nami – ale jesteśmy otwarci na nowe wyzwania.

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

Akceptuj Więcej informacji