Dolinki Podkrakowskie zapraszają!

23 sierpnia zapraszamy seniorów do odkrywania tajemnic Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dolinki Podkrakowskie urzekają pięknem łagodnych wzniesień i wznoszących się stromo wapiennych skałek. Każdy uczestnik wycieczki będzie miał okazję zobaczyć z bliska szlak, który przebiega po południowych rubieżach Jury, rozpoczyna się przy zamku Pieskowa Skała i podąża na południe łącząc niemal wszystkie podkrakowskie dolinki. Na trasie dla zwiedzających odkrywa swe wnętrze Jaskinia Wierzchowska, jest to druga największa jaskinia na Jurze, stanowiąca pomnik przyrody, o długości korytarzy aż 1000 m. 

Zwiedzając jaskinie można podziwiać niezwykłą szatę naciekową czyli formy krasowe, a wśród nich, na skałach zobaczyć można hibernujące nietoperze. Jaskinie zwiedza się z przewodnikiem, cała trasa jest oświetlona i bezpieczna dla turystów, w tym również dla dzieci. Na trasie będziemy również przechodzić jedną z piękniejszych dolin wchodzących w skład Parku Krajobrazowego czyli Dolinę Kluczwody, w której biją źródła Kluczwody a w dolnej części doliny znajdują się liczne ostańce skalne, do ciekawszych form należą m.in. Mączne Skały, Zamkowe Skały, Skała Zamczysko, Rogatka, Turnia Potockiego oraz Leśna Baszta i inne. Na wycieczkę zapraszamy seniorów wraz z rodzinami i znajomymi.


Program:

  • Dolinki Podkrakowskie
  • Murownia
  • Jaskinia Wierzchowska
  • Pradła
  • Dolina Kluczwody
  • Bolechowice
Na trasie będzie możliwość dokupienia posiłku.

Wyjazd:

7.45 Katowice

8.00 Dąbrowa Górnicza


Powrót:

ok. 18.00


Cena:

- 35 zł + opłata za wejście do jaskini ok. 10 zł


Opłatę można uiścić do 20 sierpnia w kasie WSB w godz. od 8.00-16.00 lub  przelać na konto: 64 1050 1272 1000 0008 0063 3554. W tytule przelewu Jura. W cenie: przejazd autokarem, opieka przewodnika, ubezpieczenie, rezerwacja wstępów do zwiedzanych obiektów. 


Zapisy:

- zapisy na wycieczkę przyjmuje koordynator UTW Weronika Nowak, pod nr. tel 32 295 93 93 lub w pok. nr 9 w WSB

- zapisy i opłaty będą przyjmowane do 20 sierpnia lub do wyczerpania wolnych miejsc.

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji