VIII Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów III Wieku i Organizacji Senioralnych

W sobotę 21 maja 2016 nad zalewem Mitręga w Łazach odbyła się VIII Ogólnopolska Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych.  Zawodnicy rywalizowali w wielu konkurencjach sportowych - między innymi w biegach, pchnięciu kulą, strzelectwie, wyścigach rowerowych, pływaniu, tenisie stołowym a także w rozgrywkach szachowych oraz brydżowych. Nasza wspaniała reprezentacja zdobyła aż trzy medale!

W programie Olimpiady organizatorzy przewidzieli obok zmagań sportowych także występy artystyczne poszczególnych Uniwersytetów. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej śpiewająco reprezentowała Pani Lucyna Gawilk. Sportowe zmagania Seniorów przebiegały jak zwykle  zgodnie z ceremoniałem Igrzysk Olimpijskich. Każda z drużyn miała możliwość  zaprezentować się w uroczystym pochodzie, wziąć udział w zapaleniu znicza olimpijskiego i wysłuchać hymnu Olimpiady.

W tegorocznej Olimpiadzie wzięło udział 924 zawodników z ponad 60 Uniwersytetów z Polski i z zagranicy. Nie zawiedli także kibice - organizatorzy szacują, że nad zalewem Mitręga bawiło się wspólnie ponad 2000 osób. 

Pamiętajmy -  w zdrowym ciele, zdrowy duch. Olimpiada była więc świetną okazją, aby sprawdzić swoje możliwości, a przy tym świetnie się bawić.

Nasi zwycięzcy:

 

Józef Jędrusik - złoty medal w biegu na 60 metrów

Bogdan Morkisz - srebrny medal w szachach

Andrzej Stradowski - srebrny medal w pływaniu na dystasie 50 metrów stylem klasycznym

 

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszego Uniwersytetu,  gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy

 

 

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji