Informacje

 

WSB stawia mamy w centrum

W nowoczesnych wnętrzach „Klubu F44” Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej  rozpoczął się cykl spotkań dla młodych matek pod patronatem JM Rektor WSB w Dąbrowie Górniczej prof. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz. 

W poniedziałek 8 czerwca 2015 r. zainaugurowało ten cykl trzygodzinne spotkanie ze znaną wizażystką, stylistką i makijażystką Bibi Weber. Stało się ono odpowiedzią na ujawnioną przez młode matki potrzebę przyjęcia porad specjalisty na temat sposobu ubierania i dopasowania kolorów oraz ocenę i sprawdzian wizerunku zarówno na planie osobistym, jak i zawodowym oraz społecznym. W spotkaniu uczestniczyły kobiety w różnym wieku, jednak przeważała obecność młodych matek, dla których znaczenie wyglądu dla zewnętrznego odbioru własnej osoby jest szczególnie ważne.

 

Spotkanie miało charakter pokazu połączonego z metamorfozą modelki – młodej mamy Roksany. Zadaniem stylistki było zbudowanie wizerunku młodej kobiety z zachowaniem równowagi między tym, kim czuje się ona na co dzień, z tym, co chce ukazać na zewnątrz w specjalnych, uroczystych okolicznościach. Wizażystka demonstrowała poszczególne etapy przemiany i odpowiadała na pytania widowni zgromadzonej wokół tego wydarzenia. Doradzała dobór odpowiednich kosmetyków, podawała wskazówki czym kierować się przy wyborze danego produktu do makijażu. Punktem kulminacyjnym spotkania była całkowita przemiana młodej mamy. Metamorfoza wskazała jak ważna jest analiza kolorystyczna służąca budowaniu trzech elementów wizerunku: ustalenie typu urody, odpowiedni makijaż oraz dobór ubrań do sylwetki.

 

Spotkanie zorganizowała grupa aktywnych młodych matek, które założyły Klub dla mam i dzieci „Bawialnia” i zostały przyjęte do Stowarzyszenia Klubu Kobiet Kreatywnych w Cieszynie. Są to młode kobiety, które chcą dbać nie tylko o dobro swoich dzieci, ale również wszechstronnie o  własny rozwój.

Doradztwo wizerunku kobiety musi iść w parze z kwalifikacjami i wiedzą. Z tego względu kolejne spotkania dla młodych matek to bezpłatne wykłady, warsztaty, pogadanki i prelekcje dotyczące rozwoju kompetencji w dziedzinie psychologii i pedagogiki, fizjoterapii, dietetyki, pierwszej pomocy w wypadkach z udziałem małych dzieci, logopedii, robienia zabawek dla dzieci i in.

 

Odbywać się one będą cyklicznie w okresie od lipca do października 2015 w związku z przyznaniem "Bawialni" grantu w Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - Śląskie Lokalnie. Miejscem spotkań będzie „Klub 44” w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej przy ul. Frysztackiej 44.

Informacja o harmonogramie spotkań i warunkach udziału ukaże się pod koniec czerwca na naszej www.                                                                           (r.r)

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji