Wydział Zamiejscowy w Cieszynie organizatorem warsztatów muzycznych dla przedszkolaków

Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie WSB w Dąbrowie Górniczej dr inż. Łukasz Wróblewski odwiedził 12 grudnia 2013 r. dzieci z Przedszkola Publicznego nr 12 z Oddziałem Integracyjnym w Jastrzębiu Zdroju. Podczas spotkania z przedszkolakami zaprezentował etniczne instrumenty muzyczne przywiezione ze swoich licznych podróży.

W czasie warsztatów dzieci wysłuchały opowieści o niezwykłych instrumentach i ich magicznej mocy, jak np. odstraszanie duchów, czy zaklinanie węży. Miały również okazję do wspólnego muzykowania i wypróbowania wszystkich instrumentów, co niewątpliwie było największą atrakcją.

W ramach podziękowania dzieci przygotowały dla dr. inż. Łukasza Wróblewskiego album z własnymi wymyślonymi instrumentami, których z pewnością nikt nigdy nie znajdzie na całym świecie, a nauczyciele zaprezentowali bumbum rurki, na których muzykują z przedszkolakami, a o których Indianie z pewnością nigdy nie słyszeli.

W czasie spotkania Dziekana Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie z Dyrekcją Przedszkola podjęto również rozmowy mające na celu powołanie w Jastrzębiu Zdroju dziesiątego już Uniwersytetu Dziecięcego działającego przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności