Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

13 litrów krwi i 29 dawców krwi

Nie straszna im igła i nie mdleją na widok krwi. A z ambulansu wychodzili dumni i uśmiechnięci. Studenci Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej 11 stycznia 2014 r. wzięli  udział w akcji krwiodawstwa, mogli także zarejestrować się w banku dawców szpiku kostnego.

Rezultat akcji: 29 osób oddało krew, a 6 z nich zadeklarowało chęć oddania szpiku kostnego. Uczestnicy akcji oddali w sumie ponad 13 litrów krwi.

 

Student 5. semestru Zarządzania i inżynierii produkcji – Robert Huptyś oddał krew po raz pierwszy w życiu. Już jakiś czas temu szukał okazji, by zostać dawcą krwi. Informacja o akcji organizowanej przed Wydziałem Zamiejscowym w Cieszynie bardzo go ucieszyła. Siedząc na fotelu i obserwując jak powoli napełnia się krwią woreczek, przekonywał, że to nie boli i że każdy powinien spróbować.

 

Po raz pierwszy krew oddała także Beata Suchy, również studentka cieszyńskiego wydziału. Z ambulansu wyszła dumna i bardzo zadowolona. Już zadeklarowała chęć udziału w kolejnych akcjach. Podkreślała, że najbardziej cieszy fakt pomagania innym, a w szczególności dzieciom.

 

Krew zebrana 11 stycznia w Cieszynie zostanie bowiem przekazana na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej Szpitala Klinicznego w Zabrzu.

 

Honorowy patronat nad akcją przyjęli Poseł RP Aleksandra Trybuś oraz Burmistrz Miasta Cieszyna Mieczysław Szczurek. Poseł Aleksandra Trybuś także odwiedziła ambulans. Krew oddała po raz trzeci.

 

Akcja krwiodawstwa odbyła się przed siedzibą naszej uczelni już po raz drugi. Kolejna okazja, by oddać krew już 1 kwietnia na cieszyńskim Rynku.

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności

 

Nasi partnerzy