Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Akademia WSB w Cieszynie

W marcu w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego rozpocznie się cykl popularnonaukowych wykładów realizowanych pod szyldem „Akademia Wyższej Szkoły Biznesu”.

 

Interesujące? Przekażcie informacje swoim nauczycielom i zaproście nas do swojej szkoły!

Celem Akademii WSB jest przybliżenie młodzieży zagadnień z zakresu nauk ekonomicznych, technicznych i humanistycznych. Akademia WSB to okazja, by poszerzyć program kształcenia uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a tegorocznych maturzystów zaznajomić ze specyfiką wykładu akademickiego.

Spotkania Akademii WSB odbywają się w siedzibach szkół – dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie z kilkunastu zaproponowanych tematów, mogą wybrać te, której najbardziej odpowiadają ich zainteresowaniom, potrzebom, czy profilowi klasy. Z młodzieżą spotykać się będą doświadczeni wykładowcy akademiccy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej – eksperci w reprezentowanych przez siebie dziedzinach nauki.

 

Proponowane tematy:

 

dr Joanna Kurowska-Pysz Marketing w rozwoju lokalnym
dr Marcin Lis

Podejście do jakości na przykładzie Toyoty

Droga do jakości młodego naukowca poprzez projekty

Akademia Młodego Kierownika Projektu

dr Joanna Łodziana-Grabowska Wartość i magia marki
dr Paulina Polko

Czego nam nie mówią politycy? Sekrety marketingu politycznego.

Co chciałbyś wiedzieć o terroryzmie, a boisz się zapytać?

dr inż. Maciej Rostański Nie daj się zjeść Sieci. Od ekonomii uwagi, do IT wagi ciężkiej – Big Data
dr inż. Paweł Sobczak

Nowoczesne systemy komisjonowania

System kodowania GS1

dr inż. Łukasz Wróblewski Planowanie strategiczne a rozwój kariery, czyli jak osiągnąć sukces zawodowy

 

Wykładowcy, którzy z Akademią WSB odwiedzili już blisko dwieście szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego i małopolskiego przyznają, że spotkania z maturzystami także im samym przynoszą korzyści.  - To doskonała okazja, by przekonać się, co interesuje, porusza, ciekawi czy śmieszy przyszłych studentów – podkreśla dr Paulina Polko, której wykłady cieszą się wśród uczniów dużą popularnością.

 

Spotkania w ramach Akademii WSB to także okazja do uzyskania informacji na temat uczelni, procesu rekrutacji czy poszczególnych kierunków studiów, które interesują młodzież. - Jesteśmy mobilnymi doradcami i chętnie udzielamy dodatkowych informacji – zapewnia Sebastian Korzeniowski, koordynator Akademii WSB.

 

Szczegółowych informacji udziela:

Joanna Kurek, Kierownik Biura Promocji i Rekrutacji Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie

T: 33 852 30 94

jkurek@wsb.edu.pl

 

Akademia WSB to autorski projekt Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, który zainaugurowano w listopadzie 2012 r. Tylko w ubiegłym roku akademickim odbyło się 90 wykładów, w których uczestniczyło ponad 5000 słuchaczy. Akademia WSB  gościła w ponad 40 miastach.

Pliki do pobrania

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności

 

Nasi partnerzy