Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Spełniamy marzenie prof. Jana Szczepańskiego

Już we wrześniu 2014 r. spełni się marzenie prof. Jana Szczepańskiego (1913-2004). Trwają przygotowania do Letniej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego. Przewodniczącym Komitetu Naukowego i współtwórcą Szkoły jest prof. zw. dr hab. Daniel Kadłubiec.

8-11 września 2014 r.

Letnia Szkoła Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego

 

Letnia Szkoła Nauk Filozoficznych i Społecznych będzie nosić imię Profesora Jana Szczepańskiego, gdyż to on w swoich "Dziennikach" wysunął ideę powołania w Ustroniu takiej szkoły, jako stałego i istotnego elementu życia kulturalnego na Śląsku Cieszyńskim.

 

Rada Powiatu Cieszyńskiego i Rada Miasta Ustroń 11 października 2013 r. na wspólnej, otwartej sesji, na wniosek wysunięty przez prof. Kadłubca przyjęła oświadczenie, że "realizując marzenie prof. Jana Szczepańskiego zawarte w Dziennikach z lat 1933-1945, a także dla uczczenia jego pamięci" popierają inicjatywę powołania Letniej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych.

 

Letnia Szkoła Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Szczepańskiego ma się odbywać cyklicznie, jako coroczne spotkania, wykłady i dyskusje, a zasięgiem ma ona obejmować Śląsk Cieszyński.

 

Organizatorzy Letniej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Jana Szczepańskiego:

  • Powiat Cieszyński
  • Miasto Cieszyn
  • Miasto Ustroń
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie
  • Wyższa Szkoła Biznesu w Dabrowie Górniczej, Wydział Zamiejscowy w Cieszynie
  • Uniwersytet Łódzki, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny
  • Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Międzykulturowej

 

Szczegółowe informacje dotyczące latniej Szkoły Nauk Filozoficznych i Społecznych im. Profesora Szczepańskiego znajdują się na stronie:

http://szkolaszczepanskiego.ustron.pl/

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności

 

Nasi partnerzy