Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Już 1 kwietnia w Cieszynie - konferencja dla logopedów!

Po raz pierwszy w Cieszynie naukowcy i praktycy będą rozmawiać o problemach uczniów z wadami wymowy. Już 1 kwietnia w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Logopedyczna Konferencja Naukowa Uczeń z wadą wymowy w szkole ogólnodostępnej, integracyjnej i specjalnej w kontekście ministerialnej polityki państwa dotyczącej ucznia niepełnosprawnego.

Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski podkreśla, że Uczelnia odpowiadając na aktualne potrzeby rynku pracy, od dwóch lat prowadzi kształcenie na studiach podyplomowych takich jak: Logopedia.


W celu zapewnienia najwyższej jakości kształcenia współpracujemy zarówno z wybitnymi naukowcami, jak i doświadczonymi praktykami, którzy organizując zajęcia warsztatowe, doskonale uzupełniają program studiów.  Bardzo zależy nam, by Słuchacze mieli dostęp do najnowszego dorobku naukowego, a także mieli możliwość wymiany swych doświadczeń z uznanymi przedstawicielami praktyki zawodowej. Jestem przekonany, że współorganizowana przez naszą Uczelnię Konferencja będzie znakomitym uzupełnieniem realizowanych w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie studiów z zakresu logopedii, a zarazem odpowiedzią na potrzeby nauczycieli pracujących z uczniem z wadą wymowy – dodaje dr inż. Łukasz Wróblewski


Konferencję organizują wspólnie: Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie oraz Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie.

 

Dyrektor cieszyńskiego Zespołu Poradni – Lucyna Legierska zaznacza, że konferencja jest odpowiedzią na potrzeby nauczycieli, którzy w bezpośredni sposób spotykają się z coraz bardziej powszechnym zjawiskiem wad wymowy u dzieci, co ma przełożenie na inne trudności edukacyjne dzieci.

Stąd potrzeba oddziaływań wszystkich na rzecz dzieci, a także wsparcia rodziców w procesie pracy nad deficytami, które mają przełożenie na najważniejszy z obszarów, bo emocjonalno-społeczny komponent rozwoju mówi dyrektor Legierska.


Dlatego kwietniowa konferencja – jak podkreśla Dyrektor Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie – Brygida Wnentrzak-Szteler – adresowana jest do nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi z deficytami mowy.


Konferencja jest odpowiedzią na nurtujące nauczycieli i logopedów problemy  pojawiające się u dzieci z wadami wymowy, przede wszystkim w środowisku szkolnym oraz wynikające z tych zaburzeń trudności w nauce szkolnej. Konferencja łącząc teorię i praktykę, umożliwi poszerzenie wiedzy i sprawdzenie jej podczas warsztatów. Pozwoli to na podjęcie odpowiednich kroków w pracy z dzieckiem oraz organizowaniu właściwego warsztatu pracy, aby pomoc udzielana uczniom z wadami wymowy była skuteczna – wyjaśnia Dyrektor Brygida Wnentrzak-Szteler.


Wykłady i warsztaty poświęcone będą następującym tematom: pierwsza interwencja nauczyciela, jak pracować z dyslektykiem, jak rozmawiać z dzieckiem jąkającym się, jak wspierać uczniów z wadami aparatu mowy.

 

Oprócz tradycyjnej formy dyskursu naukowego zaplanowano praktyczne warsztaty prowadzone przez pracowników Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych. Konferencja wpisuje się w priorytety Ministerstwa Edukacji dotyczące dziecka o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

 

Organizatorami konferencji są:

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie

Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie

 

Szczegółowych informacji udziela oraz zgłoszenia przyjmuje:

Wojciech Bizub – sekretarz Komitetu Organizacyjnego

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie

Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

T: 885 588 100

@: wbizub@wsb.edu.pl

www.wsb.edu.pl/logopedyczna

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności

 

Nasi partnerzy