Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Wizyta studyjna w Cementowni i w Kopalni Srebra

W poniedziałek (26 maja) studenci studiów magisterskich Zarządzania i Inżynierii Produkcji Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wzięli udział w wizycie studyjnej w ramach modułu „Techniki i technologie recyklingu” prowadzonego przez dr Wojciecha Piontka. Odwiedzili Cementownie Górażdże oraz Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach.

Celem wizyty studyjnej było zapoznanie się z nowoczesnymi technikami z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zarządzania jakością. Grupa uczestniczyła w wykładzie głównego inżyniera firmy Górażdże Cement dotyczącym produkcji cementu, następnie odwiedziła zakład produkcyjny. Górażdże Cement to lider w krajowej produkcji cementu i jeden z największych producentów betonu towarowego i kruszyw.

 

Studenci odwiedzili również opolski oddział firmy Remondis wraz z miejskim wysypiskiem i sortownią odpadów. Tam został im zaprezentowany proces przetwarzania odpadów. Zwieńczeniem wizyty było nocne zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Grupa przeszła i przepłynęła łodziami prawie 2 km podziemnych korytarzy. Następnie udała się do Multimedialnego Muzeum Górnictwa.

 

Wizyty studyjne to ważny element procesu kształcenia studentów, na który w Wyższej Szkole Biznesu w Cieszynie położony jest szczególny nacisk. Dzięki nim studenci zapoznają się z praktyczną stroną ich przyszłych miejsc pracy i mają bezpośredni kontakt z praktykami zawodu.

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności

 

Nasi partnerzy