Międzygeneracyjny Uniwersytet Regionalny już w nowej sali

W czwartek (5 czerwca) w zmodernizowanej sali wykładowej Polskiego Związku Kulturalno Oświatowego w Republice Czeskiej przy ulicy Bożka 16 w Czeskim Cieszynie odbył się wykład Międzygeneracyjnego Uniwersytetu Regionalnego. Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski zaprezentował wykład pt. „Średniowieczny komputer, czyli budowa i zastosowanie astrolabium oraz innych instrumentów astronawigacyjnych”.

Uroczystego otwarcia nowo wyremontowanej sali dokonali Jan Ryłko, prezes PZKO oraz Vaclav Lastuvka, Dyrektor Euroregionu Śląsk Cieszyński (czeska część).

Podczas czwartkowej uroczystości uczestnikom Międzygeneracyjnego Uniwersytetu Regionalnego wręczono certyfikaty uczestnictwa. W części artystycznej zaprezentował się zespół „Skowronki”.

Kolejne wykłady Międzygeneracyjnego Uniwersytetu Regionalnego odbędą się we wrześniu, październiku, listopadzie i grudniu.

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności