Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

XX Spotkanie Biznesu w Ostrawie

Ponad 300 przedsiębiorców i przedstawicieli firm z Polski, Czech i Słowacji wzięło udział w XX. Spotkaniach Biznesu w Ostrawie, organizowanych przez Czesko-Polską Izbę Handlową we wspólpracy z Konsulatem Generalnym RP w Ostrawie, Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pradze oraz Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki. Uczestniczył w nich także Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr. inż Łukasz Wróblewski.

Tegoroczne Spotkanie Biznesu miało wyjątkowy charakter. Minęło bowiem 20 lat od pierwszego spotkania polskich i czeskich firm w ogrodach Konsulatu Generalnego w Ostrawie. W kolejnych latach wydarzenie to rozwinęło się o współpracę ze Słowacją i innymi krajami.

 

XX Spotkanie Biznesu zainaugurowała konferencja gospodarcza pt. „Ocena, potenciał i wyzwania czesko-polsko-słowackiej współpracy gospodarczej“, która podsumowała trójstronną współpracę gospodarczą Polski, Czech i Słowacji oraz wyznaczyła perspektywy i szanse tej współpracy na kolejne lata.

 

Druga część jubileuszowego spotkania przedsiębiorców odbyła się w ogrodach Konsulatu Generalnego RP w Ostrawie, dokąd jego uczestnicy udali się spacerem z towarzyszeniem Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla.

 

Patronat nad XX. Spotkaniem Biznesu objęlii: Ambasador RP Grażyna Bernatowicz, Ambasador RC Jakub Karfík, Ambasador Słowacji Peter Weiss, Ministerstwo Gospodarki RP, Ministerstwo Przemysłu i Handlu RC, Hetman MSK Miroslav Novák, Przewodniczący Żylińskiego Kraju Smorządowego Juraj Blanár, Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Marszałek Województwa Śląskiego Mirosław Sekuła.

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności

 

Nasi partnerzy