Jak działa państwo islamskie? Wykład z udziałem gościa specjalnego

Zasady działania państwa islamskiego, sposoby werbowania ochotników, techniki manipulacji stosowane przez dżihadystów były tematem wykładu otwartego, który wygłosił dr Mubin Shaikh, ekspert w dziedzinie walki z terroryzmem oraz oficer policji kanadyjskiej. Spotkanie odbyło się w dniu 10 grudnia 2015 r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Organizatorem wydarzenia było Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Jednostka Wojskowa Komandosów - oddział Wojsk Specjalnych w Lublińcu. Gości powitała prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Dziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych WSB. W wykładzie wzięli udział również dr Rafał Rębilas, Prodziekan WSB oraz dr Paulina Polko, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa, wykładowca w Katedrze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego WSB.

W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze służb mundurowych, kadra naukowa Uczelni, studenci Bezpieczeństwa narodowego oraz uczniowie klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych.

Dr Mubin Skaikh podczas dwugodzinnego wykładu przedstawił uczestnikom metody działania ISIS oraz sposoby manipulacji, jakie stosują jego członkowie w celu zwerbowania jak największej ilości wojowników. Spotkanie było również okazją do dialogu pomiędzy słuchaczami a ekspertem, który w szczegółowy sposób odpowiedział na wszystkie pytania padające z auli.

Dr Mubin Shaikh - ekspert w dziedzinie walki z terroryzmem, oficer policji kanadyjskiej, wcześniej pracownik kanadyjskiego wywiadu rozpracowujący ISIS. Dzięki jego pracy operacyjnej udało się ująć i zatrzymać kilkanaście osób prowadzących działalności terrorystyczną. Współautor książki "Undercover Jihadi".

Powrót do: Start » Współpraca międzynarodowa » Aktualności

Wyższa Szkoła Biznesu