Specjalność

SIECI KOMPUTEROWE I BAZY DANYCH

• Czego się nauczysz?

• działania sieci lokalnych oraz usługowo zorientowanych systemów sieciowych,
    • funkcjonowania sieci komputerowych i ich zastosowań,
    • projektowania i konfiguracji systemów komputerowych,
    • zasad i technik utrzymywania bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych,
    • administrowania i konfiguracji sieci komputerowych i sieciowych systemów operacyjnych,
    • routingu w sieciach komputerowych,
    • technik stosowanych w sieciach przełączanych oraz rozległych,
    • poznasz problemy bezpieczeństwa systemów rozproszonych,
    • świadomego wyboru odpowiednich technologii sieciowych dla zastosowań biznesu
  • Uczymy praktycznie

Specjalność Sieci komputerowe i bazy danych w Akademii WSB to przede wszystkim kształcenie praktyczne:

• Spotkania z praktykami branży IT
    • Wizyty studyjne (m.in. Kroll Ontrack, Wasco, IBM, Comarch, Dell)
    • Praktyki zawodowe
    • Certyfikaty informatyczne (m.in. Microsoft, Cisco, Oracle)
    • Projekty praktyczne
    • Specjalistyczne laboratoria sieciowe.

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności.

Program specjalności regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu, w tym z pracodawcami. Dzięki temu wiemy, że przekazywane w ramach specjalności treści są aktualne i odpowiadają potrzebom rynku pracy.

• Program specjalności

Przykładowe przedmioty realizowane w ramach specjalności:

Przedmioty specjalnościowe umożliwiają przeprowadzenie pełnej ścieżki Akademii Sieci Cisco i obejmują:

• Routing i przełączanie w sieciach komputerowych
    • Sieciowe systemy operacyjne
    • Technologie sieci rozległych
    • Projektowanie i analiza sieci

• Rekomendacje

"To jedna z najbardziej praktycznych i przydatnych specjalności w IT. Przekazywana nam wiedza jest nie tylko przydatna, ale przede wszystkim zgodna z najnowszymi trendami. Cieszę się, ze zdecydowałam się na tę specjalność".

Marta, studentka specjalności Sieci komputerowe i bazy danych

• Opłaty

Informatyka - studia I stopnia  Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna Semestr 7 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 570 zł 280 zł* 570 zł 640 zł 640 zł 640 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 540 zł 580 zł 600 zł 610 zł 630 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Promocja "Wsparcie na starcie" w I semestrze studiów.

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Informatyce”.