Informacje

 

Nauka zastosowania ICT, czyli warsztaty dla kobiet w Wydziale Zamiejscowym w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

W nowoczesnych salach dydaktycznych Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej miał miejsce 23 maja br. sześciogodzinny godzinny warsztat pt. Nowe technologie w komunikacji. Spotkanie odbyło się w ramach sieci KIWI, CZYLI KOBIECEGO INKUBATORA WIEDZY I INICJATYW, które działa w Stowarzyszeniu Klub Kobiet Kreatywnych w Cieszynie. Spotkania KIWI otrzymały patronat JM Rektor WSB w Dąbrowie Górniczej prof. dr Zdzisławy Dacko-Pikiewicz.

 

Celem warsztatu było poznanie i praktyczne zastosowanie nowych narzędzi internetowych i ich wykorzystanie w komunikacji. Warsztat poprowadziła wykształcona we Francji informatyczka p. Grażyna Pawtel-Lorente, biznesmenka i liderka. Wykorzystując metody interaktywne, posłużyła się przykładami z jej własnych doświadczeń, zarówno ze świata biznesu jak i organizacji pozarządowych.

 

Uczestniczki warsztatu nauczyły się korzystać z następujących narzędzi i funkcji:
Kontakty
W Gmailu możemy tworzyć grupy kontaktów, które ułatwią nam na wysyłanie wiadomości do grup osób, z którym często korespondujemy: założycielki stowarzyszenia, zarząd czy współpracownicy. Kontakty z Gmail mogą być dostępne w telefonie i na odwrót dzięki temu mamy zawsze aktualne kontakty w każdym z tych miejsc.

 

Etykiety
Pozwalają na uporządkowanie wiadomości na Gmailu w foldery. Jedna wiadomość może mieć kilka etykiet,

 

Filtry
W połączeniu z etykietami pozwalają na automatyczne zarządzanie przychodzącymi wiadomościami: wiadomości przekierowane z innej poczty mogą być automatycznie przeniesione do odpowiedniej etykiety bez pojawienia się w skrzynce odbiorczej.

 

Odbieranie i wysyłanie poczty z innego adresu
W zakładce Konta i importowanie https://mail.google.com/mail/u/0/#settings/accounts dodałyśmy pocztę z Interii, Wp.pl lub innego serwisu. Aby dodać kolejne konta trzeba znać serwery poczty pop3 i smtp oraz hasło.

 

Cofnij wysyłanie
Funkcja pozwala na cofnięcie wysłania wiadomości do 30 sekund po kliknięciu przycisku Wyślij. Po wysłaniu wiadomości u góry przeglądarki pojawia się wiadomość z linkami. Aby anulować wysyłkę wiadomości należy kliknąć na link "Cofnij". Funkcja może być włączona/wyłączona w Laboratorium Gmail https://mail.google.com/mail/u/0/#settings/labs

 

Odpowiedzi bazujące na szablonach
Druga funkcja włączona przez Laboratorium Gmail. Pozwala ona na zapisanie powtarzających się tekstów jako szablonów odpowiedzi. Aby korzystać z szablonów należy kliknąc w strzałkę w prawym dolnym rogu ekranu pisania wiadomości. W pojawiającym się menu wybieramy Szablony wiadomości, a potem właściwy szablon.

 

Rapportive
To narzędzie wyświetla informacje o nadawcy wiadomości w oknie po prawej stronie. Niestety, od wykupienia narzędzia przez LinkedIn działa tylko w przeglądarce Chrome, dlatego te z osób, które używają FireFox miały problemy z uruchomieniem tego narzędzia.

 

WiseStamp
Narzędzie do tworzenia eleganckich podpisów. Stworzyłyśmy tymczasowy podpis, aby zmienić go należy kliknąć w ikonkę w prawym dolnym rogu, w oknie w którym piszemy wiadomość.

 

Boomerang
Narzędzie pozwalające na zaplanowanie kiedy wiadomość zostanie wysłana.

 

LastPass
Narzędzie do zapamiętywania haseł. Dodałyśmy je do przeglądarki. Kolejnym etapem jest zapamiętanie (nauczenie) w LastPass naszych haseł. Kiedy LastPass zna już nasze hasło, wpisuje je za nas w pole hasła w postaci kropek.

(r.r).

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności

 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji