Informacje

Artykuły

WYDAWNICTWO NAUKOWE AKADEMII WSB

Wydawnictwo Naukowe Akademii WSB publikuje głównie opracowania będące efektem działalności naukowej, badawczej i dydaktycznej pracowników Uczelni, dbając o wysoki poziom merytoryczny i edytorski publikacji. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego umieścił Wydawnictwo AWSB w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe, co oznacza, że każda wydana monografia z dziedziny nauk humanistycznych, nauk społecznych i nauk teologicznych uzyskuje 100 punktów, natomiast monografie z pozostałych dyscyplin – 80 punktów na potrzeby ewaluacji działalności naukowej.

 

Publikacje współwydawane

Monografie pracowników naukowych Akademii WSB ukazują się również nakładem innych renomowanych wydawnictw, zarówno polskich, jak

i zagranicznych.

 

Wydawnictwo Naukowe Akademii WSB wydaje także czasopisma naukowe: „Forum Scientae Oeconomia” (artykuły z zakresu nauk

o zarządzaniu i jakości) oraz „Security Forum” (artykuły z zakresu nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności), a także współwydaje

(z Logos Verlag Berlin) czasopismo „Cultural Management: Science and Education” (artykuły z zakresu zarządzania w kulturze).

 

E-PUBLIKACJE

Nowe publikacje Wydawnictwa Naukowego Akademii WSB są dostępne jako e-booki (w księgarniach internetowych lub w modelu Open Access), w różnych formatach – interaktywny PDF, EPUB, MOBI – tak by można z nich korzystać nie tylko na ekranach komputerów, ale także na urządzeniach przenośnych (e-czytnikach, tabletach, smartfonach).

BOOKSBOX - biblioteka online książek akademickich

Aby ułatwić czytelnikom korzystanie z publikacji naukowych, Akademia WSB podjęła współpracę z „wirtualną biblioteką” BOOKSBOX, czyli nową e-ksiegarnią, która działa w niestandardowym modelu, prowadząc sprzedaż książek na strony. Booksbox oferuje klientom wykup pakietów z dostępem do tekstów naukowych, podręczników i materiałów edukacyjnych na określoną liczbę stron, do wykorzystania ze wszytskich dostępnych w e-księgarni tytułów (czyli ponad 4 tys. książek naukowych i edukacyjnych). Za pośrednictwem Booksboxa będzie można wykupić dostęp do wszystkich nowych publikacji Wydawnictwa AWSB w dowolnym, wybranym przez czytelnika, zakresie.

SKLEP INTERNETOWY

Publikacje Wydawnictwa Naukowego Akademii WSB

dostępne są w sklepie internetowym

www.ibuk.wsb.edu.pl

 

 


 

Nasi partnerzy

Na stronach internetowych Akademii WSB stosowane są pliki cookies zgodnie z polityką prywatności.

Akceptuj Więcej informacji